Relacje Inwestorskie

Działalność spółki

1. Podstawowe informacje o spółce i jej działalności (strona startowa).

Vixa Games to niezależny producent gier, specjalizujący się w casualowych produkcjach
z segmentu indie premium. Od 2016 do 2021 roku, studio działało będąc częścią spółki Scalac Sp.z o.o.. Z początkiem 2021 roku Vixa Games została zarejestrowana w formie spółki akcyjnej. Zespół tworzą osoby związane z rynkiem gamingowym od ponad 10 lat. Kluczowe osoby w spółce w przeszłości uczestniczyły w pracach nad takimi tytułami jak Counter Strike Online, Neverwinter czy Talking Tom.

2. Opis działalności emitenta ze wskazaniem rodzaju działalności, z której emitent uzyskuje najwięcej przychodów

Przedmiotem działalności Vixa Games jest produkcja oraz wydawanie gier komputerowych. Podstawowa działalność studia polega na tworzeniu i produkcji autorskich, średniobudżetowych gier na komputery PC i konsole (Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch). Gry spółki sprzedawane są w modelu premium, który zakłada jednorazową płatność uiszczaną przy jej zakupie/ pobraniu. Dystrybucja gier odbywa się za pomocą popularnych platform dystrybucji cyfrowej, takich jak m.in. Steam, Microsoft Store, Playstation Store i Nintendo Switch Store.

Tytuły z portfolio Vixa Games, które trafią do sprzedaży w 2021 roku to Dino Galaxy Tennis na PC, Love Colors na Nintendo Switch i PC oraz The Crackpet Show (wczesny dostęp) na PC.

Najpopularniejszą dotychczas wydaną grą z portfolio spółki jest Jumping Joe & Friends (łącznie około 150 tys. sprzedanych kopii na Nintendo Switch)